Liverpooli ka përmbysur shifrat në 2-1 përballë Milanit në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe ndeshjes se pare. Kuiqezinjte ishin të parët që shënuan direkt me anë të Christian Pulisic, që u asistua prej Alvaro Moratas në minutën e tretë.

GOLI I PULISIC – VIDEO

GOLI I KONATE – VIDEO

Por, The Reds i barazuan shifrat në 1-1 me golin e realizuar prej Ibrahima Konates në minutën e 23-të, duke shënuar me kokë. Për 2-1 u përkujdes Virgil van Dijk (41’), që po ashtu shënoi me kokë, duke zënë në befasi mbrojtësi e Milanit. Nje skeme e njejte.

GOLI I VAN DIJK – VIDEO

Per t’u theksuar edhe dy tranversa te goditura nga Momo Salah qe kane shpetuar Maignan. Liverpool qe do te kishte merituar me shume perate qe ka prodhuar.

GOLI I HARRY KANE – VIDEO

GOLI I GUERREIRO – VIDEO

GOLI I OLISE – VIDEO

Barazim ne Bernabeu mes Real Madrid dhe Stuttgart (0-0) pasi VAR hoqi nje penallti qe u dha fillimisht (nuk kishte kontakt ndaj Rudiger)  teksa Bayern Munich ka mbyllur praktiken Dinamo Zagreb ne 45′ e para duke shenuar tri here me ane te Kane, Guerreiro dhe Oliseh. Sporting Lisbona po fiton 1-0 ndaj Lille me golin e te zakonshmit Gyokeres. Lille qe do te luaje pjesen e dyte me dhjete futbolliste pas te kuqit nga Gomez.

PENALLTIA E HEQUR NGA VAR – VIDEO

GOLI I GYOKERES – VIDEO

The post CHAMPIONS | Liverpool mbret i ajërit, përmbys ndaj Milanit me skemën e ngjashme. Salah i pafat me shtylla. Bayern zbavitet, Reali ende 0-0 (VIDEO) appeared first on Telesport.